Scroll to top
Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
ask@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

بهینه سازی نرخ تبدیل یا CRO چیست

 بهینه سازی نرخ تبدیل یا CRO چیست

CRO یا Conversion Rate Optimization به فارسی بهینه سازی نرخ تبدیل

بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟

بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) یک فرایند سیستماتیک برای افزایش درصد بازدید کنندگان وب سایت است که یک اقدام مطلوب را انجام می دهند – خواه پر کردن فرم ، مشتری شدن یا موارد دیگر. فرایند CRO شامل درک چگونگی حرکت کاربران از طریق سایت شما ، اقداماتی است که انجام می دهد و چه چیزی مانع از دستیابی آنها به اهداف شما می شود.

تبدیل چیست؟

تبدیل یک اصطلاح عمومی برای یک بازدید کننده است که یک هدف سایت را تکمیل می کند. اهداف در شکل ها و اندازه های زیادی به دست می آیند. اگر از وب سایت خود برای فروش محصولات استفاده می کنید ، هدف اصلی (معروف به تبدیل کلان) برای این است که کاربر اقدام به خرید کند. تعداد تبدیل های کوچکتر وجود دارد که می تواند قبل از اینکه یک کاربر تبدیل کلان انجام شود ، مانند ثبت نام برای دریافت ایمیل ، اتفاق بیفتد. اینها تبدیلات خرد (micro-conversions) نامیده می شوند.

نمونه هایی از تبدیل

تبدیل کلان:

 • خرید محصولی از سایت
 • درخواست نقل قول
 • اشتراک در یک سرویس

نمونه هایی از تبدیل های خرد:

 • ثبت نام در لیست های ایمیل
 • ایجاد یک حساب کاربری
 • افزودن محصول به سبد خرید

نرخ تبدیل چیست؟

نرخ تبدیل سایت شما تعداد دفعاتی است که کاربر هدفی را تقسیم می کند که براساس ترافیک سایت شما تقسیم می شود. اگر کاربر می تواند در هر بازدید (مانند خرید یک محصول) تبدیل کند ، تعداد تبدیل ها را براساس تعداد جلسات تقسیم کنید (تعداد بارهای منحصر به فرد که کاربر به سایت شما آمده است). اگر اشتراکی می فروشید ، تعداد تبدیل ها را براساس تعداد کاربران تقسیم کنید.

بهینه سازی نرخ تبدیل پس از بازدید باعث می شود سایت شما شود. این متفاوت از بهینه سازی تبدیل برای SEO یا تبلیغات پولی است که در نتایج جستجوهای ارگانیک روی چه کسانی به سایت شما کلیک می کند ، چه تعداد کلیک شما و چه کلمات کلیدی ترافیک را متمرکز می کند.

نحوه محاسبه نرخ تبدیل

اگر کاربر می تواند هر بار که از سایت بازدید می کند تبدیل کند:

تصور کنید که ما یک سایت تجارت الکترونیکی داریم – روباتیک روجر. هر کاربر می تواند هر جلسه خرید جدیدی انجام دهد. ما می خواهیم بهینه سازی کنیم تا آنها هرچه ممکن خرید انجام دهند. اگر کاربر سه بار از سایت بازدید کند ، این سه جلسه خواهد بود – و سه فرصت برای تبدیل.

بیایید در سه جلسه کاربر و نحوه رفتار آنها نزدیکتر شویم:

 • جلسه 1: بدون تبدیل – کاربر خود را با سایت آشنا می کرد و به اطراف می انداخت.
 • جلسه 2: کاربر یک آنتن جدید براق خریداری کرد. این یک تبدیل است!
 • جلسه 3: کاربر برگشت و مجموعه جدیدی از چرخ دنده ها و چراغ چشمک زن را خرید – تبدیل دیگری! حتی اگر آنها دو مورد را خریداری کنند ، این یک سفارش منحصر به فرد است و بنابراین به عنوان یک تبدیل واحد حساب می شود.

برای فهمیدن نرخ تبدیل ما ، تعداد سفارشات خرید بی نظیر را می گیریم و آن را بر اساس تعداد جلسات تقسیم می کنیم.  

برای کاربر خیالی ما ، آنها دو تا از سه بار به سایت آمده بودند:  

تبدیل-نرخ-اگر-کاربر-می تواند تبدیل-هر-زمان.png؟ mtime = 20170413081807 # دارایی: 4991

برای اطلاع از نرخ تبدیل سایت خود ، به همه سفارشات منحصر به فرد تعداد کل جلسات تقسیم می شوید.

محاسبه نرخ تبدیل توسط جلسات:

محاسبه-تبدیل-نرخ-به-جلسه.png؟ mtime = 20170413081805 # دارایی: 4989

در صورتی که کاربر فقط یک بار می تواند تبدیل کند

حال تصور کنید که ما یک سایت دوم داریم – Roger’s Monthly Gear Box. سایت ما مشترک برای تحویل ماهانه قطعات ربات را به فروش می رساند. کاربر می تواند چندین بار برگردد ، اما به محض خرید یک اشتراک ، آنها دوباره تبدیل نمی شوند.

بیایید به یک مثال از رفتار کاربر بپردازیم:

 • جلسه 1:  کاربر برای اولین بار برای کشف سرویس به سایت آمد. بدون تبدیل.
 • جلسه 2: کاربر مشترک در خدمات ماهانه GearBox ما – این تبدیل ما است!
 • جلسه 3: کاربر برای خواندن مقالات وبلاگ و گشت و گذار برگشت.  

کاربر ما در اینجا نمی تواند هر بار که به سایت مراجعه می کند تبدیل کند. بنابراین به جای بررسی تعداد جلسات ، باید موفقیت تبدیل را با تعداد بازدید کنندگان اندازه بگیریم:

تبدیل-نرخ-اگر-کاربر-فقط-می تواند-تبدیل-یک بار.png؟ mtime = 20170413081804 # دارایی: 4987

برای فهمیدن نرخ تبدیل وب سایت ما ، تعداد سفارشات بی نظیر را می گیریم و آن را بر اساس تعداد کاربران بی نظیر تقسیم می کنیم.

محاسبه نرخ تبدیل توسط کاربران بی نظیر:

5 راه CRO از SEO بهره می برد

در حالی که لزوماً با جذب ترافیک وب سایت ارگانیک یا رتبه بندی در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) ارتباط مستقیمی ندارد ، بهینه سازی نرخ تبدیل مزایای مشخصی برای SEO دارد. این موارد عبارتند از:

 1. بینش مشتری بهبود یافته . بهینه سازی نرخ تبدیل می تواند به شما در درک بهتر مخاطبان اصلی خود کمک کند و دریابید که چه زبان یا پیام رسانی به بهترین وجه با نیازهای آنها صحبت می کند. بهینه سازی نرخ تبدیل به دنبال پیدا کردن مشتری های مناسب برای تجارت شما است. به دست آوردن افراد بیشتر اگر آنها نوع مناسبی از افراد نباشند ، هیچ کاری را انجام نمی دهند!

 2. بهتر ROI : نرخ تبدیل بالاتر به معنای بیشتر استفاده از منابعی است که شما در اختیار دارید. با مطالعه چگونگی استفاده بیشتر از تلاشهای خرید ، بدون نیاز به جذب مشتریان بالقوه ، تبدیل های بیشتری دریافت خواهید کرد.

 3. مقیاس پذیری بهتر : در حالی که ممکن است اندازه مخاطبان شما با رشد مشاغل شما مقیاس نباشد ، CRO به شما امکان می دهد بدون اتمام منابع و مشتریان آینده نگر رشد کنید. مخاطبان بی نهایت نیستند. با تبدیل شدن مرورگرهای بیشتر به خریداران ، می توانید تجارت خود را بدون اینکه مشتری های بالقوه خود را تمام کنید ، رشد دهید.

 4. تجربه بهتر کاربر : هنگامی که کاربران در وب سایت شما احساس هوشمندی و پیشرفت دارند ، آنها تمایل دارند که به اطراف خود بپردازند . CRO چه چیزی در سایت شما کار می کند را مطالعه می کند. با استفاده از آنچه کار می کند و روی آن کار می کند ، تجربه کاربری بهتری خواهید داشت. کاربرانی که از طریق سایت شما احساس قدرتمندی می کنند ، بیشتر با آن درگیر خواهند شد – و برخی ممکن است حتی برای نام تجاری شما تبشیر شوند.

 5. اعتماد پیشرفته : برای اینکه کاربر بتواند کارت اعتباری ، ایمیل یا هر نوع اطلاعات شخصی خود را به اشتراک بگذارد ، باید به سایت اعتماد کند. وب سایت شما شخص فروش شماره یک شماست. درست مانند یک تیم فروش داخلی ، سایت شما باید حرفه ای ، مودب و آماده برای پاسخ به تمام سوالات مشتریان باشد.  

کلید بهینه سازی موفق

برای بهینه سازی نرخ تبدیل ، باید بدانید که در کجا ، چه چیزی را بهینه سازی کنید و چه کسی را برای بهینه سازی استفاده کنید. این اطلاعات سنگ بنای استراتژی های موفقیت آمیز CRO است.  

اگر داده ها را جمع آوری نکنید ، از این رو تنها بر اساس احساسات روده تغییر می کنید. روده ها عالی هستند! اما تصمیم گیری در مورد احساسات روده ای فقط به جای ریشه کن کردن مفروضات در داده ها ، می تواند اتلاف وقت و هزینه باشد.

روش تحلیلی

این روش ، همچنین به عنوان تجزیه و تحلیل داده های کمی شناخته می شود ، در پشت رفتارهای مردم در سایت شما تعداد سختی به شما می دهد. با یک بستر تحلیلی وب محکم مانند Google Analytics شروع کنید. در مرحله بعد ، ردیابی برای تبدیل های خود را اضافه کنید.

استفاده از CRO مبتنی بر تجزیه و تحلیل می تواند به سؤالات مهمی درباره نحوه برخورد کاربران با سایت شما پاسخ دهد. تجزیه و تحلیل کمی اطلاعاتی مانند:

 • از کجا افراد وارد سایت شما می شوند ، یعنی ابتدا در کدام صفحه قرار می گیرند
 • آنها با کدام ویژگی هایی درگیر می شوند ، یعنی در کدام صفحه یا در سایت شما وقت خود را می گذرانند
 • چه کانال و ارجاعی آنها را وارد کرده است ، یعنی جایی که آنها پیوندی به سایت شما پیدا کردند و روی آن کلیک کردند
 • از چه دستگاهها و مرورگرهایی استفاده می کنند
 • مشتریان شما (سن ، جمعیت شناختی و علاقه) چه کسانی هستند
 • جایی که کاربران قیف تبدیل شما را رها می کنند ، یعنی کاربران از کجا یا طی چه فعالیتی سایت شما را ترک می کنند

این اطلاعات به شما اطلاع می دهد که کجا باید تلاش های خود را متمرکز کنید. با قرار دادن تلاش خود در صفحاتی که با کاربران درگیر بوده و برای کاربران بسیار با ارزش است ، بیشترین تأثیر را خواهید دید.

روش مردم

انجام تجزیه و تحلیل کمی در ابتدا بسیار مهم است اگر سایت بزرگی با محتوای متنوعی داشته باشید زیرا به شما امکان می دهد از منظر اعداد بشناسید کجا باید تلاشهای خود را متمرکز کنید. اما اکنون که می دانید کاربران چگونه با سایت شما ارتباط برقرار می کنند ، می توانید به “چرا” رفتار خود توجه کنید.

این روش مبتنی بر افراد ، به عنوان تجزیه و تحلیل داده های کیفی شناخته می شود ، ذهنی تر است. برای شناسایی افرادی که باید از آنها سؤال کنید ، به داده های کمی نیاز دارید. شما نمی توانید برای همه کاربران بهینه سازی کنید ، بنابراین برای کاربر ایده آل خود بهینه شوید – یعنی کاربر برای داشتن مشتری مهمترین آن است.

راه های دریافت این داده ها:

 • نظرسنجی در سایت
 • تست کاربر
 • نظرسنجی رضایت

تجزیه و تحلیل کیفی با به دست آوردن اطلاعاتی درباره کاربران مانند بهینه سازی برای تبدیل ها کمک می کند:

 • چرا آنها درگیر شدند؟ چرا آنها در ابتدا تصمیم گرفتند از سایت شما بازدید کنند یا به یک صفحه خاص حرکت کنند؟ در مورد صفحه یا محصولی که برای آنها جذاب است چیست؟
 • آنها فکر می کنند سایت شما چه چیزی را ارائه می دهد و شما را از رقبا متفاوت می کند؟ آیا یک ویژگی یا خدمات ارائه شده توسط شرکت شما وجود دارد که باعث می شود خرید از شما تجربه بهتری داشته باشد؟
 • آنها از چه کلماتی برای توصیف محصولات ، خدمات و نقاط درد ناشی از آن استفاده می کنند؟ چگونه آنها محصول یا خدمات شما را برای یک دوست توصیف می کنند؟ در اصل ، چگونه آنها در مورد آنچه انجام می دهید صحبت می کنند؟

موارد خاصی وجود دارد که داده های خام به تنهایی نمی توانند در مورد آنچه کاربر را به سایت شما آورده یا چگونگی بهتر کردن تجربه خود را برای شما تعریف می کنند. اما وقتی این اطلاعات را با داده های تجزیه و تحلیل خود ترکیب می کنید ، می توانید درک بهتری از صفحات سایت خود بدست آورید که بهترین فرصت ها را برای بهینه سازی و درگیر کردن مخاطبی که می خواهید هدف قرار دهید ، ارائه می دهند.

روش بد

این به اشکال مختلفی به وجود می آید. برخی از روشهای CRO نه چندان مؤثر شامل:

 • حدسها ، لقمه ها و احساسات روده
 • این کار را انجام دهید زیرا رقیب شما این کار را انجام می دهد
 • اجرای تغییرات بر اساس نظر بالاترین شخص پرداخت

همه این مثالها مشترکاً دارند: آنها مبتنی بر داده نیستند و ممکن است در تاریکی عکس تصادفی باشند. بهتر است وقت خود را برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها بگذرانید تا بتوانید بر اساس بینش های واضح ، تست های معنی دار ایجاد کنید. هیچ کس دوست ندارد در حال انجام تست هایی باشد که شکست می خورند.


یادگیری را ادامه دهید

مهارت های خود را برای کار قرار دهید

ابزارهای تحلیلی:

 • Google Analytics: سرویس تجزیه و تحلیل وب ارائه شده توسط Google.
 • Moz Pro : با اتصال این ابزار قدرتمند به نمایه Google Analytics خود ، از شناسایی صفحات برتر فرود ، با استفاده از این ابزارهای پیشین ، ایجاد گزارش های سفارشی را انجام دهید. فقط منطقی است که تلاشهای بهینه سازی خود را در مکانهایی که بیشترین میزان ترافیک را مشاهده می کنند متمرکز کنید. به علاوه ، ما به شما توصیه هایی را برای بهینه سازی صفحه نشان می دهیم

بررسی ها:

 • نظرسنجی های مربوط به مصرف کننده Google : شما نظرسنجی را ایجاد می کنید ، Google شرکت کنندگان را استخدام می کند و نتایج و تجزیه و تحلیل را ارائه می دهد.
 • Qualaroo : در حالی که در سایت شما هستند با یک پنجره بازشو ، بازدید کنندگان خود را رأی دهید.

تست قابلیت استفاده:

 • Usertesting.com : Usertesting کاربران جدیدی را جذب می کند تا سایت شما را در کمتر از 1 ساعت آزمایش کنند.

 • نمونه : جلسات ضبط شده از کاربران واقعی که از سایت شما بازدید می کنند را تماشا کنید. شامل نقشه های گرما

آزمونهای A / B

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهیم.